Život včely
to nieje med lízať

Projekt APIRESTERAPIE nevznikol z veľkej vízie a nekonečného rozpočtu, ale z osobného príbehu majiteľov, ktorí sa rozhodli pretaviť ho do reality osobným prístupom a dávkou nadšenia. 

Každého zákazníka si vážime a nikdy ho neberieme ako samozrejmosť. K svojej práci pristupujeme zodpovedne, s veľkou dávkou motivácie a s radosťou. Záleží nám, aby sa zákazník cítil, či už v chate VČELÁRIK alebo v apidomčeku príjemne, a aby u nás našiel oázu kľudu a pokoja vrátane poctivých prírodných produktov.

Rovnako nám záleží aj na našej prírode a preto dbáme nie len na jednotlivé produkty a ich zloženie, ale aj na to, aby naše včely boli chované nie konvenčným spôsobom, ale ekologickým a zameraným na ochranu včiel. 

Veríme, že aj prostredníctvom tohto projektu dokážeme ľudí inšpirovať k zmene, starať sa o seba zdravo, nezaťažovať prírodu a podporovať lokálnu výrobu. Teší nás spokojnosť našich zákazníkov, milé spätné väzby, či všetky zvedavé otázky. Vďaka nim sa posúvame ďalej a rastieme.

Ďakujeme, že môžeme robiť to, čo nás tak nesmierne baví!

Ekologický chov včiel od konvenčného včelárenia sa odlišuje tým, že

  • včely sú chované v ekologicky čistom prostredí bez nebezpečných pesticídov;
  • včely žijú v zdravom úli vyrobenom z prírodných materiálov, ktorý je neošetrený alebo ošetrený len prírodnými materiálmi;
  • včely si stavajú prirodzenú stavbu diela;
  • včely sú preliečované len schválenými prostriedkami pre ekologické včelárenie.

Výsledkom tohto úsilia včelára je zdravé včelstvo, ekologický med a aj ostatné včelie produkty.  

Včely sú najdôležitejším druhom na Zemi. Napriek však ich dôležitosti sú v ohrození. A to najmä v dôsledku našich činov. Málo kontrolované používanie nebezpečných pesticídov, odlesňovanie, klimatická zmena či nedostatok kvetov zapríčinili, že v posledných rokoch zaznamenávame vo svete ich pokles.

Je našou povinnosťou tento negatívny trend zvrátiť. A musíme to spraviť čím skôr. Ako? Napr. tak, že budeme stáť na strane životného prostredia a verejného záujme, nie na strane chemickej lobby.  

Etická výroba je holistický prístup k výrobnému procesu, ktorý sa zameriava na dobré zdravie všetkých zúčastnených. Etická obchodná starostlivosť o každú časť, každú stránku spoločnosti. Od výroby po zákazníka. Etický podnik vyrába bezpečné výrobky bezpečne.

V rámci etického podnikania sa usilujeme zabezpečiť, aby všetky časti našej výroby a služieb boli bezpečné, efektívne a zameriavajúce sa na zdravie ľudí. Presadzujeme bezpečné postupy. 

Komplexné služby sú osvedčenou praxou, ktorá v trhovom hospodárstve vedie k maximálnej efektívnosti a hospodárnosti. 

Z tohto dôvodu aj my sa neustále usilujeme zabezpečiť našim klientom všetky nimi požadované služby. V súčasnosti ponúkame:

- ubytovacie služby v chate VČELÁRIK;

- apiresterapiu v našom apidomčeku;

- apiprodukty.